EN

BLOG

Lutowanie THT

Lutowanie THT

Lutowanie THT (Through-Hole Technology) jest jednym z etapów montażu przewlekanego, stosowanego w przypadku mocowania komponentów elektronicznych na płytkach drukowanych PCB (Printed Circuit Board). Podzespoły używane w tym procesie dysponują odpowiednimi wyprowadzeniami, przewlekanymi przez otwory w płytce oraz lutowanymi do ścieżek przewodzących po drugiej stronie. Metoda ta może być wykonywana zarówno automatycznie, jak i ręcznie. Usługi w tym zakresie oferuje nasza firma LARS CO.

Spis treści:
Przebieg
Przygotowanie elementów
Zabezpieczenie
Dlaczego warto?
Korzystne ceny i wysoka jakość

W jaki sposób odbywa się lutowanie elementów THT?

Lutowanie elementów THT znajduje zastosowanie w przypadku różnych komponentów elektronicznych, które mają wyprowadzenia do przewlekania na drugą stronę płytki PCB przez jej otwory. Technika ta używana jest przy montażu m.in. tranzystorów, rezystorów i kondensatorów, a więc podzespołów występujących w wielu produkowanych obecnie urządzeniach. Proces lutowania poprzedzany jest odpowiednim przygotowaniem i obsadzeniem elementów, które następnie montuje się na fali lutowniczej. W ramach prac niezbędna jest też obróbka kabli.

Przygotowanie elementów

Płytka PCB posiada charakterystyczną budowę. Po stronie przeznaczonej do lutowania znajdują się wyprowadzenia w formie wywierconych otworów z obwódkami, które spełniają funkcję pól lutowniczych. Do ich produkcji stosowany jest materiał przystępny w lutowaniu, np. pokryta cyną miedź. Otwory te prowadzą do ścieżek na płytce. Aby element został przylutowany, konieczne jest jego odpowiednie wycięcie nóżek. Po przełożeniu przez wyprowadzenia i zastosowaniu padów lutowniczych nóżki nadmiarowe są usuwane. W lutowaniu selektywnym można zastosować technologie Pb oraz RoHS.

Nakładanie powłok zabezpieczających

Po przylutowaniu elementów, konieczne jest zapewnienie obwodom elektronicznym odpowiedniej ochrony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. W procesie tym nakładane są dedykowane środki zabezpieczające, takie jak lakier czy silikon. Ten pierwszy efektywnie chroni powierzchnię przed uszkodzeniami elektronicznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami, a drugi niweluje ryzyko przemieszczania się komponentów pod wpływem wibracji, poprzez skuteczne przytwierdzenie wyprowadzeń. Do przygotowania powłok ochronnych mogą też posłużyć żywice oraz lateks.

Proces lutowania

Dlaczego warto zlecić lutowanie THT i SMD naszej firmie LARS CO?

Lutowanie THT i SMD oferuje nasza firma LARS CO, która zajmuje się przygotowywaniem różnych modułów sterujących i innych komponentów dla urządzeń bazujących na płytkach PCB. Zapewniamy najlepsze jakościowo produkty w przystępnej cenie, spełniające wszystkie wymagania powierzonej nam specyfikacji technicznej. Na podstawie listy materiałowej możemy przygotować odpowiednie elementy wchodzące na płytkę w potrzebnej ilości. Ze względu na kompleksową współpracę z licznymi partnerami biznesowymi, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę bez potrzeby posiadania własnych linii produkcyjnych. Nasze usługi kierujemy do klientów z różnych branż w Polsce i nie tylko.

Korzystne ceny i wysoka jakość

Ceny usług w naszej firmie zależą głównie od rodzaju lutowanych produktów. Aby zaoszczędzić, oferujemy możliwość zastosowania dobrych jakościowo zamienników dla komponentów wyszczególnionych w specyfikacji technicznej. W porównaniu do oryginalnych elementów wskazanych w BOM są one znacznie tańsze, a przy tym nie odbiegają od nich pod względem parametrów. Dysponujemy unikalnym oprogramowaniem, które spełnia funkcję bazy zamienników. Zachęcamy do wybrania usług naszej firmy LARS CO.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych