EN

BLOG

PCB na zamówienie

PCB na zamówienie

PCB na zamówienie to usługa, z której coraz częściej korzystają przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny. Współczesne urządzenia tego typu muszą powstawać z wykorzystaniem obwodów drukowanych, a ich wysoka jakość w dużym stopniu zależy od kompetencji projektantów i montażystów. Płytki PCB są obecnie używane w większości układów elektronicznych. Wykonanie ich na zamówienie daje pewność poprawnego zastosowania punktów lutowniczych, połączeń elektrycznych czy materiałów izolacyjnych.

Spis treści:
Jak powstają?
Zastosowanie wysokiej jakości materiałów
Profesjonalny montaż
Jakie korzyści zapewnia?
Oferta LARS CO

Jak powstają płytki PCB na zamówienie?

PCB na zamówienie warto zlecić doświadczonej firmie, takiej jak LARS CO. Produkcję płytek realizujemy w kilku fazach. Etapem początkowym jest przygotowanie samego projektu obwodów drukowanych, do czego wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie CAD. Konstrukcja płytek bazuje na odpowiednio dobranych elementach z warstwą miedzi, na którą specjalnymi narzędziami nanosimy linie ścieżek. Aby uzyskać pożądany wzór, wykorzystujemy obróbkę chemiczną. Warstwa miedzi jest następnie pokrywana przewodzącą farbą poprzez offset lub sitodruk.

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów

Do produkcji płytek wykorzystać można materiały kompozytowe i laminaty epoksydowo-szklane, które dodatkowo posiadają warstwę wilcu szklanego lub papieru. PCB jest pokryte miedzią jednostronnie lub dwustronnie, jednak jej warstwa pozostaje nieduża. Najbardziej skomplikowane układy elektroniczne mogą wymagać zastosowania płytek wielowarstwowych. Projekty tego rodzaju posiadają warstwy przewodzące między laminatem, co niweluje mostki powstałe w wyniku zastosowania dodatkowych przewodów.

Lutowane obwody

Profesjonalny montaż

Do integracji podzespołów płytki może posłużyć montaż powlekany lub powierzchniowy. Pierwsza z tych technik opiera się na przewlekaniu elektrycznych wyprowadzeń komponentu przez wykonane wcześniej otwory, po czym następuje ich lutowanie po stronie przeciwnej. Druga metoda uwzględnia natomiast lutowanie z tej samej strony płytki, na której w zamierzeniu mają znaleźć się elementy. W naszej firmie zamówić można przygotowanie prototypów i wykonanie serii pilotażowej. Po ich przetestowaniu jesteśmy w stanie dostarczyć w pełni gotowy pakiet.

Jakie korzyści zapewnia inwestycja w PCB na zamówienie?

PCB na zamówienie jest jedną z naszych podstawowych usług, na którą występuje coraz większe zapotrzebowanie. Współczesne urządzenia elektroniczne ulegają ciągłej miniaturyzacji, a wiele z nich musi bazować na wykorzystaniu starannie wykonanych i przy tym zaawansowanych technologicznie płytek obwodu drukowanego. Wykonanie ich na specjalne zamówienie daje pewność pełnej kompatybilności z produkowanym sprzętem, do którego specyfikacji mogą być optymalnie dostosowane. W LARS CO staramy się kompleksowo realizować każdy projekt, aby wykorzystywane części i metody montażowe były trafnie dobrane do jego specyfiki i wymagań klienta.

Nasza oferta

Nasza firma oferuje przede wszystkim montaż kontraktowy z wykorzystaniem wysokiej klasy komponentów, które są niezbędne na poszczególnych etapach produkcji elementów PCB. W razie potrzeby stosujemy także dużo bardziej ekonomiczne zamienniki produktów, które pod względem parametrów i jakości nie ustępują swoim oryginalnym odpowiednikom. Dobór elementów odbywa się na podstawie specyfikacji BOM przygotowanej przez klienta bądź też z wykorzystaniem naszego własnego oprogramowania w formie bazy zamienników. W LARS CO zawsze staramy się dobierać rozwiązania, które będą optymalne dla specyfiki zamówienia. Zapraszamy do kontaktu i  zapoznania się z naszą ofertą.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych