EN

BLOG

Płytki drukowane

Płytki drukowane

Płytki drukowane to inaczej płytki obwodu drukowanego, czyli specjalne elementy wyposażone w ścieżki połączeń elektrycznych oraz punkty lutownicze. Produkty tego typu wykonane są ze specjalnego materiału izolacyjnego, a ich podstawowym zastosowaniem jest montaż podzespołów elektronicznych. Płytki PCB projektuje się pod kątem tworzonego układu. Sam wzór ścieżek nanoszony może być różnymi technikami, po czym następuje obróbka chemiczna.

Spis treści:
Jak powstają?
Przygotowanie profesjonalnego projektu
Specjalistyczny montaż
Dlaczego LARS CO?

Jak powstają płytki drukowane na zamówienie?

Płytki drukowane na zamówienie zwykle powstają specjalnie na potrzeby producentów sprzętu elektronicznego. Obecnie znaczna część tego typu urządzeń korzysta z obwodów drukowanych, od których jakości w znacznym stopniu zależy funkcjonalność i bezawaryjność gotowego sprzętu. Aby zyskać pewność kompetentnego wykonania płytki PCB, warto zlecić jej przygotowanie doświadczonym projektantom i montażystom. Takie usługi mamy w ofercie naszej firmy LARS CO, w której gwarantujemy prawidłowe zastosowanie połączeń elektrycznych, materiałów izolacyjnych czy punktów lutowniczych.

Przygotowanie profesjonalnego projektu

Na początek konieczne jest opracowanie projektu obwodu drukowanego, do czego służy specjalne oprogramowanie CAD. Same płytki PCB powstają w oparciu o starannie dobrane elementy pokryte miedzią, na które są następnie nanoszone linie ścieżek. Celem uzyskania wymaganego wzoru odbywa się obróbka chemiczna, po czym warstwy pokrywamy farbą przewodzącą za pomocą specjalnych technik druku. W procesie produkcji płytek bardzo istotny jest dobór odpowiednich materiałów kompozytowych i laminatów, dodatkowo uzupełnionych wilcem szklanym lub papierem. PCB można pokryć miedzią dwustronnie lub jednostronnie. Zastosowanie płytek wielowarstwowych jest wymagane w najbardziej skomplikowanych układach, w których trzeba dodatkowo zastosować warstwy ograniczające mostki powstałe na skutek obecności zwiększonej liczby przewodów.

Drukowana płyta w przybliżeniu

Specjalistyczny montaż

Aby zintegrować podzespoły płytki PCB, możemy zastosować montaż powlekany lub technikę powierzchniową. W pierwszej metodzie odbywa się przewlekanie wyprowadzeń elektrycznych elementu poprzez otwory, a następnie lutowanie ich po stronie przeciwnej. Innym sposobem jest przeprowadzenie lutowania z tej samej strony komponentu, na której docelowo mają znajdować się elementy elektroniczne. W LARS CO jesteśmy w stanie sprawnie przygotować prototypy oraz wypuścić serię pilotażową, a po ich kompleksowym przetestowaniu przygotować w pełni funkcjonalny i gotowy pakiet dostarczany klientowi. Takie podejście do pracy zapewnia nie tylko staranność wykonania płytek PCB, ale też ich stuprocentową kompatybilność z produkowanym sprzętem i jego specyfikacją.

Dlaczego warto zlecić wykonanie płytki drukowanej PCB w LARS CO?

Wykonanie płytki drukowanej PCB jest niezbędne w przypadku wielu projektów. Branża elektroniczna coraz mocniej stawia na miniaturyzację sprzętu, który musi bazować na bardzo starannie dobranych i odpowiednio zaawansowanych technologicznie komponentach. W naszej firmie LARS CO dbamy o kompleksowe podejście do każdego projektu, w oparciu o rozbudowane zaplecze techniczne co daje pewność trafnego doboru metod montażowych i samych części do wymagań oraz potrzeb klienta. Zajmujemy się głównie montażem kontraktowym, a w razie potrzeb stosujemy tańsze zamienniki elementów o jakości i parametrach nieodbiegających od komponentów oryginalnych wskazanych w specyfikacji BOM. Posiadamy własną bazę takich produktów w formie unikalnego oprogramowania. Zapraszamy do nawiązania kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych