EN

BLOG

Montaż przewlekany

Montaż przewlekany

Montaż przewlekany jest jedną z metod umieszczania komponentów elektronicznych na PCB, czyli płytce obwodu drukowanego (Printed Circuit Board). Technologia THT (Through-Hole Technology) opiera się na odpowiednim wykorzystaniu wyprowadzeń w formie drutów, w które wyposażone są tego rodzaju podzespoły. Na etapie prac przewleka się je przez otwory w płytkach, a następnie lutuje do ścieżek przewodzących z drugiej strony. Montaż THT oferuje firma LARS CO.

Spis treści
Zastosowanie
Proces lutowania
Proces nakładania powłok ochronnych
Oferta LARS CO
Atrakcyjne ceny

Kiedy zastosować można montaż przewlekany?

Montaż przewlekany może być przeprowadzony ręcznie lub automatycznie. THT znajduje zastosowanie w przypadku bardzo wielu komponentów elektronicznych, które posiadają odpowiednie wyprowadzenia przewlekane na drugą stronę płytki PCB przez otwory. W ten sposób produkuje się podzespoły różnych urządzeń, w tym tranzystory, kondensatory czy rezystory. Przed rozpoczęciem montażu są one odpowiednio przygotowywane, po czym następuje ich obsadzenie, lutowanie i zainstalowanie na fali lutowniczej. Wiele elementów wymaga też obrobienia kabli.

Proces lutowania

Możliwość wykonania montażu THT wynika ze specyficznej konstrukcji płytki PCB, a konkretnie obecności pól lutowniczych po stronie lutowania z wyprowadzeniami. Obwódki wokół otworów wykonane są z miedzi pokrytej cyną lub innego materiału łatwego w lutowaniu, a także prowadzą do ścieżek na płytce drukowanej. Celem przylutowania elementu, konieczne jest wycięcie obu nóżek oraz przyłożenie przez dedykowane otwory. Kiedy lutowanie do padów lutowniczych zostanie zakończone, nadmiarowe nóżki wystarczy odciąć. W lutowaniu selektywnym zastosowanie znajdują technologie Pb oraz RoHS.

Urządzenie elektroniczne

Proces nakładania powłok ochronnych

Obwody elektroniczne stosowane podczas montażu elementów wymagają dobrego zabezpieczenia przed działaniem czynników środowiskowych. W tym celu zastosowanie znajdują odpowiednie środki ochronne, takie jak powłoka silikonowa i lakierowa. Pierwsza z nich odpowiada za trwałe przytwierdzenie wyprowadzeń podzespołów, a także zabezpieczeni ich przed przemieszczaniem się pod wpływem wibracji. Druga aplikowana jest natomiast jako ochrona przed wilgocią, uszkodzeniami elektronicznymi czy zanieczyszczeniami. Powłoki tworzyć można również przy użyciu żywic oraz lateksu.

Montaż przewlekany THT w ofercie LARS CO

Montaż przewlekany THT to jedna z usług firmy LARS CO. Naszą ofertę kierujemy do producentów urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem płytek PCB, w tym modułów sterujących. Jesteśmy w stanie dostarczyć najlepszej jakości elementy w korzystnej cenie, przystosowane do listy materiałowej dostarczonej przez klienta. Wykorzystujemy specyfikację BOM do zapewnienia komponentów wchodzących na płytkę odpowiedniego typu, a także w optymalnej ilości. Nie posiadamy własnych linii produkcyjnych, ale współpracujemy z wieloma partnerami biznesowymi i zapewniamy kompleksową obsługę klientów z rynku polskiego, europejskiego oraz światowego.

Atrakcyjne ceny

W LARS CO oferujemy naszym klientom bardzo przystępne koszty usług. Cena za montaż THT zależy głównie od rodzaju zastosowanych elementów, a sposobem na oszczędność może być wykorzystanie dobrych jakościowo zamienników dla komponentów zawartych w specyfikacji. Ich parametry nie odbiegają od produktów oryginalnych wskazanych w BOM, a jednocześnie są dużo tańszą alternatywą. Dysponujemy własną bazą zamienników w formie unikalnego oprogramowania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LARS CO, a także zachęcamy do skorzystania z naszych usług montażowych elektroniki.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych