EN

BLOG

Montaż powierzchniowy SMT

Montaż SMT

Montaż SMT (Surface Mount Technology) to specjalna technika umieszczania elektronicznych elementów na PCB, czyli płytce obwodu drukowanego. Metoda powierzchniowa jest obecnie coraz częściej stosowana w zastępstwie montażu powlekanego, co w dużym stopniu wynika z postępującej miniaturyzacji urządzeń i komponentów. W systemie tym można montować na płytkach drukowanych różne elementy SMD (Surface Mount Devices) o odpowiednio dobranych parametrach.

Spis treści:
Na czym polega?
Zastosowanie elementów SMD
Częstotliwość
Zalety i korzyści
Oferta LARS CO

Na czym polega montaż SMT?

Montaż SMT zapewnia dużą precyzję pracy, ponieważ elementy elektroniczne umieszczane są automatycznie i z wykorzystaniem specjalnie wyposażonych linii produkcyjnych. Same maszyny realizujące ten proces szybko, przeprowadzają produkcję seryjną, a przy tym gwarantują pożądaną powtarzalność wykonanych komponentów. W procesie takiego montażu kluczowe znaczenie mają wszystkie etapy. Profesjonalną obsługę w tym zakresie zapewniamy w naszej firmie LARS CO.

Zastosowanie elementów SMD

Usługa ta pozwala na zastosowanie różnych komponentów SMD, które mają w zamierzeniu trafić na projektowaną płytkę obwodu drukowanego. Tego typu elementy to wszelkiego rodzaju czujniki, układy scalone, rezystory, diody, bezpieczniki, kondensatory, prostowniki czy oporniki, z czego każdy z nich spełnia określoną funkcję. Rozmiary tych komponentów są bardzo niewielkie, przez co nie posiadają oznaczeń kodu barwowego i wartości. Z uwagi na ich dużą wrażliwość pod kątem występowania wyładowań i przepięć, cały proces montażu musi być realizowany w specjalnym środowisku i przez doświadczonych fachowców.

Przykładowy procesor

Jak odbywa się montaż powierzchniowy SMT?

Montaż powierzchniowy SMT odbywa się przede wszystkim poprzez lutowanie komponentów SMD, które są umieszczane na płytce PCB. Zastosowanie tej technologii daje możliwość obustronnego obłożenia tych elementów. Same komponenty montowane są na laminacie, po wcześniejszym przygotowaniu ścieżek i miejsc połączeń. Jeżeli konieczny jest montaż z obu stron, do mocowania można zastosować dedykowany klej. Pola lutownicze pokrywane są pastą z topnikiem i lutem cynowym, natomiast proces łączenia następuje przy wykorzystaniu gorącego powietrza z regulowaną siłą nadmuchu. Lutownice ręczne nie są stosowane w tym procesie, ze względu na zbyt duże ryzyko naruszenia laminatu lub uszkodzenia elementu.

Zalety i korzyści

Automatyzacja całego procesu sprawia, że tego rodzaju montaż pozwala na uzyskanie dużej gęstości w rozmieszczeniu komponentów i jednocześnie gwarantuje pożądaną miniaturyzację układu elektronicznego. Zastosowane elementy da się układać po obu stronach płytki PCB, osiągając zarazem optymalne właściwości i niską impedancję połączeń przy wyższej częstotliwości. Zaletą tej technologii jest też zapewnienie wysokiej odporności mechanicznej gotowego wyrobu w warunkach wstrząsów i wibracji, co wynika z niewielkiej masy elementów. Koszty montażu są względnie niskie, a czas produkcji zoptymalizowany.

Oferta LARS CO

Usługa ta jest jednym z działań realizowanych przez naszą firmę LARS CO. Możemy zająć się każdym projektem wykorzystującym płytki drukowane w urządzeniach, gwarantując przy tym przystępne ceny oraz wysoką jakość. Komponenty mogą być zastosowane zgodnie ze specyfikacją BOM od klienta bądź też w formie zamienników o równie dobrych parametrach. Dysponujemy własną bazą tego typu produktów, co pozwala nam sprawnie zrealizować każde zadanie. Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej oferty.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych