EN

BLOG

Montaż powierzchniowy

Montaż powierzchniowy

Montaż powierzchniowy bazuje na technologii SMT (ang. Surface Mount Technology), czyli umieszczaniu elementów elektronicznych na płytkach obwodu drukowanego. Obecnie metoda ta coraz częściej wypiera montaż powlekany, co wynika z dążenia do miniaturyzacji komponentów. Na płytce drukowanej zamontować można elementy SMD (ang. Surface Mount Devices), które mają płaskie obudowy, niewielkie wymiary oraz specjalne końcówki lutownicze.

Spis treści
Czym jest?
Komponenty SMD
Lutowanie elementów
Zalety
Oferta LARS CO

Czym jest montaż powierzchniowy?

Montaż powierzchniowy jest wysoce precyzyjną metodą umieszczania elementów elektronicznych, ponieważ odbywa się automatycznie i może być realizowany na odpowiednio wyposażonych liniach produkcyjnych. Maszyny przeznaczone do montażu SMT są w stanie szybko zrealizować produkcję seryjną, zapewniając pełną powtarzalność tworzonych komponentów elektronicznych. Proces montażu obejmuje kilka etapów, a wszystkie z nich może z powodzeniem przeprowadzić firma LARS CO.

Komponenty SMD

Montaż tego typu może być przeprowadzany z wykorzystaniem wielu elementów SMD, które docelowo mają trafić na płytkę drukowaną. Do tego rodzaju komponentów zalicza się m.in. układy scalone, diody, czujniki rezystory, kondensatory, bezpieczniki, oporniki czy prostowniki. Ze względu na niewielkie rozmiary elementów SMD, nie posiadają one oznaczeń wartości i kodu barwnego. Komponenty te są również bardzo wrażliwe na występowanie przepięć i wyładowań elektrostatycznych, dlatego prace montażowe z ich wykorzystaniem muszą się odbywać w odpowiednio chronionym środowisku.

Lutowanie elementów SMD w montażu powierzchniowym

Montaż powierzchniowy wymaga odpowiedniego lutowania elementów, które umieszczane są na płytkach obwodów drukowanych. Technologia ta pozwala na ich obustronne obłożenie. Komponenty SMD montowane są na laminacie, z uprzednio przygotowanymi miejscami i ścieżkami połączeń. W przypadku montażu obustronnego, mocowanie odbywa się z wykorzystaniem specjalnego kleju. Do pokrywania pól lutowniczych służy pasta, zawierająca topnik i lut cynowy. Proces łączenia przeprowadzany jest za pomocą regulowanego, gorącego powietrza oraz siły nadmuchu. W tym przypadku zastosowania nie znajdują lutownice ręczne, z uwagi na wysokie ryzyko przypadkowego uszkodzenia laminatu lub całego komponentu SMD.

Budowa procesora komputerowego

Zalety

Montaż SMD przebiega w sposób zautomatyzowany, pozwalając na znaczące zminiaturyzowanie tworzonych urządzeń elektronicznych oraz uzyskanie dużej gęstości rozmieszczenia elementów. Komponenty montować można po obu stornach płytki, osiągając przy tym niską impedancję połączeń oraz lepsze właściwości produktu przy wysokich częstotliwościach. Technologia ta zapewnia bardzo dobrą wytrzymałość mechaniczną wyrobów w warunkach wibracji lub wstrząsów, ze względu na małą masę elementów. Nie bez znaczenia pozostaje bardzo duża szybkość produkcji, przy stosunkowo niskich kosztach montażu.

Oferta LARS CO

Montaż powierzchniowy SMD to podstawowa usługa oferowana przez firmę LARS CO. Jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt wymagający produkcji urządzeń z wykorzystaniem płytek drukowanych, zapewniając atrakcyjną cenę wymaganych podzespołów oraz ich sprawdzone pochodzenie. Dostarczamy komponenty zgodne ze listą materiałową w formie specyfikacji BOM, a także oferujemy nieodbiegające jakościowo od oryginałów zamienniki. Posiadamy własną bazę takich produktów, dzięki czemu możemy kompleksowo zrealizować każde zlecenie. Zapraszamy do skorzystania z oferty powierzchniowego montażu SMD w LARS CO.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych