EN

BLOG

TPS259571DSGR

tps259571dsgr

TPS259571DSGR to elektroniczny bezpiecznik topikowy z serii eFuse, produkowany przez renomowaną markę Texas Instruments. Model ten posiada wbudowaną funkcję hot swap, pozwalającą na podłączanie urządzeń bez potrzeby restartowania całego systemu. Bezpiecznik znajduje zastosowanie w zintegrowanym zabezpieczaniu obwodów i zarządzaniu energią, a do jego zalet należy niewielka obudowa.

Spis treści:
Jakie funkcje posiada?
Możliwości i zastosowania
Zabezpieczenie podnapięciowe
Blokada podnapięciowa
Specyfikacja techniczna

Jakie funkcje posiada elektroniczny bezpiecznik topikowy TPS259571DSGR?

TPS259571DSGR posiada wiele trybów ochrony pracy, a także zabezpieczenia przed zwarciami, przeciążeniami, nadmiernym prądem rozruchowym i napięciem przepięcia. Za pomocą jednego rezystora zewnętrznego można ustawić poziom ograniczenia prądu wyjściowego, podczas gdy pomiar spadku napięcia na rezystorze ograniczającym prąd pozwala na dokładne określenie prądu obciążenia wyjścia. Pojedynczy kondensator zewnętrzny daje możliwość ustawienia szybkości narastania wyjścia dla aplikacji ze szczególnymi wymaganiami względem prądu rozruchowego. Zdarzenia przepięciowe są natomiast szybko ograniczane przez wewnętrzne obwody zaciskowe, bez konieczności stosowania elementów zewnętrznych.

Możliwości i zastosowanie

Bezpiecznik ten przystosowany jest do pracy w temperaturze z zakresu od -40 do 125 stopni Celsjusza. Urządzenie jest zintegrowane z technologią eFuse, przeznaczoną do zarządzania napięciem i prądem obciążenia. Wiele ustawień bezpiecznika jest zaprogramowanych fabrycznie, podczas gdy inne mogą być skonfigurowane przez użytkownika. Urządzenie da się przystosować do obsługi różnych stanów zasilania i awarii obciążenia, co chroni zasilanie wejściowe i podłączone obwody. Bezpiecznik wykorzystuje też wbudowaną termoizolację w formie mechanizmu zamykającego, co stanowi zabezpieczenie na wypadek usterki.

Urządzenie rozłożone na części

Zabezpieczenie podnapięciowe

Model ten stale monitoruje zasilanie wejściowe, dzięki czemu obciążenie zasilane jest tylko w przypadku utrzymania napięcia na wystarczającym poziomie. W stanie rozruchu urządzenie oczekuje na wzrost napięcia wejściowego powyżej ustalonego progu UVP (Under Voltage Protection) przed przystąpieniem do włączenia tranzystora polowego FET. Wygląda to podobnie w stanie pracy ON, jeżeli wejście zasilania spada poniżej ustalonej wartości. Progi wzrostu i spadku UVP nieznacznie się od siebie różnią, co zapewnia pewną histerezę oraz gwarantuje stabilną pracą w obszarze napięcia progowego.

Blokada podnapięciowa

Urządzenie posiada programowalny mechanizm blokady podnapięciowej UVLO (undervoltage-lockout), który zapewnia zasilanie obciążenia wyłącznie przy zachowaniu wystarczającego poziomu napięcia. Odbywa się to poprzez dzielenie wejścia zasilania. Każdy spadek napięcia poniżej ustalonego progu prowadzi do wyłączenia tranzystora polowego przez bezpiecznik. Ponowne uruchomienie następuje, gdy napięcie wzrasta powyżej progu. Wartości dzielnika rezystora muszą być odpowiednio dobrane przez użytkownika, aby żądany poziom podnapięcia wejściowego został prawidłowo odwzorowany.

Jaka jest specyfikacja techniczna bezpiecznika topikowego TPS259571DSGR?

TPS259571DSGR działa pod napięciem wejściowym w zakresie 2,7-18 V, a także wyróżnia się niską rezystencją włączania 34 Om. Zacisk szybkiej ochrony przed przepięciami charakteryzuje się czasem reakcji 5 ms. Urządzenie posiada regulowany limit prądu z prądem obciążenia na wyjściu monitora, w zakresie 0,5-4 A z dokładnością limitu do ok. 7,5 proc.
Zapraszamy do skorzystania z oferty LARS CO, gdzie zajmujemy się produkcją kontraktową elektroniki z wykorzystaniem najlepszych jakościowo komponentów. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych