EN

BLOG

Płytki PCB na zamówienie

Płytki PCB na zamówienie

Płytki PCB na zamówienie to doskonałe rozwiązanie dla firm, które planują produkcję urządzeń elektronicznych wykorzystujących obwody drukowane. Usługa ta opiera się na zaprojektowaniu elementów od podstaw, a następnie na ich całościowym zmontowaniu. Płytki PCB wykorzystywane są w praktycznie wszystkich układach elektronicznych, a w procesie ich produkcji niezbędne jest zastosowanie różnych połączeń elektrycznych, materiałów izolacyjnych i punktów lutowniczych.

Spis treści
W jaki sposób je wykonujemy?
Przygotowanie materiałów
Montaż materiałów
Dlaczego warto?
Oferta LARS CO

W jaki sposób wykonujemy płytki PCB na zamówienie?

Płytki PCB na zamówienie zlecić można naszej firmie LARS CO, która zajmuje się ich profesjonalną produkcją. Proces ten przebiega w kilku etapach. Na początek konieczne jest zaprojektowanie obwodów drukowanych, do czego służą komputery z oprogramowaniem CAD. Same płytki PCB powstają z odpowiednio przygotowanych elementów z warstwą miedzi, na którą nanoszone są linie ścieżek za pomocą specjalnych narzędzi. Docelowy wzór uzyskać można poprzez obróbkę chemiczną. Warstwa miedzi pokrywana jest srebrnymi farbami przewodzącymi, zwykle za pomocą offsetu lub sitodruku.

Przygotowanie materiałów

Płytki obwodu drukowanego powstają najczęściej z materiałów kompozytowych lub laminatów szklano-epoksydowych, dodatkowo wzbogaconych warstwą papieru lub szklanego wilcu. Element pokrywany jest jednostronnie lub dwustronnie miedzią, której warstwa jest bardzo niewielka. W przypadku szczególnie złożonych układów elektronicznych zastosować możemy płytki wielowarstwowe. W takich projektach warstwy przewodzące z miedzi również umieszcza się między laminatem, celem wyeliminowania mostków powstających za sprawą dodatkowych przewodów.

Lutowanie płytek PCB

Montaż materiałów

Podzespoły płytek PCB mogą być integrowane za pośrednictwem montażu zarówno przewlekanego, jak i powierzchniowego. Pierwsza metoda polega na przewlekaniu wyprowadzeń elektrycznych elementu przez przygotowane wcześniej otwory płytki, a następnie ich lutowaniu po przeciwnej stronie. W kolejnym przypadku lutowanie odbywa się z tej samej strony płytki PCB, na której docelowo mają znaleźć się elementy. W LARS CO możemy przygotować prototypy komponentów oraz wypuścić serię pilotażową, a następnie przetestować ją i dostarczyć klientowi gotowy pakiet.

Dlaczego warto wybrać drukowane płytki PCB na zamówienie?

Drukowane płytki PCB na zamówienie to jedna z podstawowych usług realizowanych przez naszą firmę. Zapotrzebowanie na tego rodzaju elementy nieustannie wzrasta, co wiąże się ze zwrotem w kierunku miniaturyzacji urządzeń elektronicznych. Płytki obwodu drukowanego przygotowane na specjalne zamówienie mogą być bardzo zaawansowane technologicznie, dzięki czemu optymalnie sprawdzają się do produkcji różnego rodzaju urządzeń. W LARS CO ze szczególną uwagą podchodzimy do każdego projektu, dzięki czemu każdy przygotowany sprzęt jest odpowiednio optymalizowany pod kątem używanych części oraz metod montażowych.

Oferta LARS CO

Specjalizujemy się przede wszystkim w montażu kontraktowym, a na każdym etapie produkcji płytek PCB gwarantujemy wykorzystanie najlepszych jakościowo komponentów. Jesteśmy również w stanie zastosować ich tańsze zamienniki, które nie odbiegają pod względem parametrów od oryginalnych części i są od nich bardziej ekonomiczne. Elementy zawsze dobieramy na podstawie specyfikacji materiałowej BOM, dostarczonej przez klienta. Dodatkowo dysponujemy własnym oprogramowaniem z bazą zamienników.
W LARS CO zawsze dobieramy rozwiązania optymalne dla realizowanego projektu. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą w naszym sklepie internetowym.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych