EN

BLOG

Produkcja elektroniki

Produkcja elektroniki

Produkcja elektroniki obejmuje wiele różnych etapów, których realizacja kończy się uzyskaniem w pełni funkcjonalnego komponentu. Każdy z podzespołów musi być odpowiednio zaprojektowany, a następnie zamontowany. Aby elektronika została przygotowana w prawidłowy sposób i cechowała się wysoką jakością użytkową, musi być opracowana przez doświadczonych wykonawców. Szeroki zakres usług w dziedzinie produkcji kontraktowej oferuje firma LARS CO.

Spis treści
Na czym polega?
Opracowanie prototypów i proces optymalizacji
Proces produkcji seryjnej i kontrola jakości
Oferta LARS CO

Na czym polega produkcja elektroniki?

Produkcja elektroniki w LARS CO polega na odpowiednim rozplanowaniu wszystkich etapów, które doprowadzą do przygotowania produktu końcowego. Prace te rozpoczynają się od ustalenia wstępnego projektu, co wymaga sporządzenia kompletnej dokumentacji technicznej. Planowana produkcja jest następnie poddawana optymalizacji, na co składa się wybór konkretnej technologii. Po przeprowadzeniu tych działań projekt podlega koordynacji oraz wdrożeniu.

Opracowanie prototypów i proces optymalizacji

Zanim rozpocznie się proces produkcji komponentu, konieczne jest przygotowanie i wdrożenie jego pierwszych prototypów. Podstawę tego etapu stanowi opracowanie obwodów drukowanych oraz skompletowanie elementów, które są wymagane do stworzenia pierwszej linii wdrożeniowej. Proces produkcji musi być też odpowiednio przygotowany pod względem technicznym. Po zmontowaniu prototypów przystępujemy do optymalizacji projektu. W procesie tym istotny okazuje się dobór części oraz metody produkcyjnej. Kiedy ewentualne zmiany zostaną już wdrożone, następuje produkcja serii pilotażowej. Gdy klient je zatwierdzi – rozpoczyna się właściwa produkcja seryjna.

Płytki elektroniczne

Proces produkcji seryjnej i kontrola jakości

Celem prawidłowej realizacji produkcji seryjnej musimy pozyskać konkretne podzespoły elektroniczne. Wszystkie prace powinny być wykonane zgodnie z ustaloną wcześniej specyfikacją. W procesie tym wykorzystujemy sprawdzone i skuteczne rozwiązania, takie jak metoda montażu przewlekanego THT, montażu automatycznego SMT oraz lutowania na fali i lutowania rozpływowego. Produkcja seryjna może też uwzględniać przeprowadzenie działań uzupełniających, po czym przygotowane pakiety są odpowiednio testowane pod kątem funkcjonalności oraz finalnie montowane w gotowych urządzeniach. Proces ten wieńczy produkcja kabli i zastosowanie specjalnych zabezpieczeń, włącznie z powłokami ochronnymi. Na koniec przeprowadzamy kontrolę jakości, a jej pozytywny wynik pozwala na ostateczne etykietowanie, pakowanie i dostarczanie produktu do klienta.

Produkcja kontraktowa elektroniki w Polsce – oferta LARS CO

Produkcja kontraktowa elektroniki w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Szeroką ofertę w tym zakresie posiada firma LARS CO, która nawiązuje kompleksową współpracę z klientami. Zamówienia realizujemy wieloetapowo, wliczając w to przygotowanie prototypów i serii pilotażowej. Dostarczamy również obwody drukowane i gotowe komponenty elektroniki, dbając o terminową wysyłkę przetestowanych pakietów.

Oferta LARS CO

W LARS CO realizujemy przede wszystkim montaż kontraktowy podzespołów z wykorzystaniem płytek drukowanych PCB. Gwarantujemy wysoką jakość wszystkich części elektronicznych, a w razie potrzeby zapewniamy ich tańsze i równie dobre zamienniki. Elementy zawsze dobieramy w oparciu o listę materiałową BOM, którą dostarcza klient. Posiadamy własne oprogramowanie do zarządzania bazą zamienników, dzięki czemu zawsze zapewniamy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do składania zleceń kontraktowych w LARS CO.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych