EN

BLOG

Projektowanie obwodów drukowanych

Projektowanie obwodów drukowanych

Projektowanie obwodów drukowanych to kompleksowa usługa, na którą składa się wiele różnych procesów. Aby wytworzona płytka PCB była sprawna i funkcjonalna, musi być przygotowana na podstawie szczegółowej i prawidłowo sporządzonej specyfikacji. Do najważniejszych etapów projektowania tych komponentów elektronicznych należy odpowiednie rozmieszczenie elementów, poprowadzenie ścieżek oraz dobranie metod montażowych i konstrukcyjnych. Usługi w tym zakresie realizuje firma LARS CO.

Spis treści
Na czym polega?
Zasady projektowania płytek PCB
Zastosowanie elementów wbudowanych
Dlaczego warto?
Oferta LARS CO

Na czym polega projektowanie obwodów drukowanych?

Projektowanie obwodów drukowanych to złożony proces, który wymaga uwzględnienia wielu specyficznych parametrów oraz ma bardzo duży wpływ na jakość takiego produktu. Płytki PCB muszą bazować na wysokiej jakości komponentach, których dobór powinien być przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów. Dawniej płytki PCB projektowane były przede wszystkim ręcznie, jednak obecnie wykorzystywane są w tym celu specjalistyczne komputery oraz oprogramowanie CAD.

Zasady tworzenia płytek PCB

Płytki PCB należy przede wszystkim tworzyć z myślą o rozmiarach docelowych urządzeń. W przeciwnym razie wystąpić mogą sprzężenia, które doprowadzą do nadmiernego przegrzewania się materiałów. Duże znaczenie ma również układ ścieżek, zaprojektowany zgodnie z zasadami ich przebiegu. Istotną kwestią jest także ilość warstw na planowanej płytce PCB oraz masa, która spełnia funkcję radiatora. W przypadku projektowania komponentów dwuwarstwowych znaczna część powierzchni musi być przeznaczona na tę płaszczyznę.

Urządzenie elektroniczne

Zastosowanie elementów wbudowanych

Integralną częścią struktury obwodu drukowanego są elementy wbudowane, czyli układy elektroniczne dyskretnie umieszczane na warstwach wewnętrznych płytki PCB lub komponenty pasywne formowane z warstwy miedzianej. W przypadku złożonych i dużych projektów mogą one znacząco zniwelować problem z niepożądanym zwiększeniem rozmiarów całego urządzenia. W klasycznych płytkach elementy rozmieszczone są bowiem jedynie na warstwach zewnętrznych, a wewnętrzne służą tylko do rozprowadzania linii zasilania, sygnałów oraz masy.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne projektowanie obwodów drukowanych?

Projektowanie obwodów drukowanych zawsze powinno być przeprowadzane przez odpowiednich fachowców. Nieustanna miniaturyzacja urządzeń elektronicznych sprawia, że zapotrzebowanie na wysokiej jakości płytki PCB sukcesywnie wzrasta. W LARS CO możemy nie tylko zaprojektować takie komponenty, ale również je wyprodukować. Zajmujemy się wytwarzanie obwodów drukowanych zaawansowanych technologicznie, które znajdują zastosowanie w wielu nowoczesnych urządzeniach elektronicznych. Każdy tego typu projekt realizujemy z dużą starannością, dzięki czemu nasze produkty są prawidłowo zoptymalizowane pod kątem wykorzystywanych elementów oraz technik montażowych.

Oferta LARS CO

Oferta naszej firmy skupia się zarówno na projektowaniu, jak i montażu kontraktowym. Prace związane z obwodami drukowanymi zawsze przeprowadzamy z wykorzystaniem elementów najlepszej jakości. W zależności od projektu stosujemy również tańsze zamienniki poszczególnych komponentów. Nie odbiegają one jakościowo od części oryginalnych, a jednocześnie stanowią dla nich ekonomiczną alternatywę. Komponenty możemy dobrać na podstawie specyfikacji materiałowej klienta bądź też przy wykorzystaniu własnej bazy zamienników w formie nowoczesnego oprogramowania.
Zapraszamy do skorzystania z oferty LARS CO, gdzie zawsze optymalnie dopasowujemy rozwiązania do potrzeb projektu.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych