EN

BLOG

Produkcja Płytek PCB

Płytka PCB

Produkcja PCB (Printed Circuit Board) to proces, który polega na całościowym zaprojektowaniu oraz wykonaniu płytek obwodu drukowanego. Ich zastosowanie jest niezbędne w praktycznie każdym tworzonym układzie elektronicznym. Płytki drukowane powstają z odpowiedniego materiału izolacyjnego, a także posiadają charakterystyczne połączenia elektryczne i punkty lutownicze. Produkcją płytek drukowanych w Polsce zajmuje się firma LARS CO.

Spis treści
Na czym polega ten proces?
Materiały
Montaż
Oferta LARS CO

Na czym polega produkcja PCB?

Produkcja PCB odbywa się w kilku etapach. Do tworzenia płytek drukowanych służą specjalne elementy pokryte warstwą miedzi, na które przy użyciu odpowiednich metod nanosi się linie ścieżek. Aby otrzymać pożądany wzór, niezbędna jest obróbka chemiczna. Do pokrycia warstwy miedzi można wykorzystać farby nanoszone offsetem lub sitodrukiem, włącznie ze srebrnymi farbami przewodzącymi. Dawnej konieczne było ręczne projektowanie płytek PCB, jednak obecnie w tym celu stosuje się komputery wyposażone w oprogramowanie CAD.

Materiały

Do produkcji płytek drukowanych najczęściej stosuje się szklano-epoksydowe laminaty lub materiały kompozytowe, które dodatkowo zawierają warstwę filcu szklanego lub papieru. Płyty pokrywane są miedzią jednostronnie lub dwustronnie, a jej grubość mierzona jest w mikrometrach. Bardziej złożone układy elektroniczne wymagają zastosowania wielowarstwowych płytek drukowanych. W tym przypadku miedziane warstwy przewodzące również umieszczane są między warstwami laminatu, co eliminuje mostki wykonywane za pośrednictwem dodatkowych przewodów.

Montaż

Płytki drukowane są jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych urządzeń elektronicznych. Podzespoły na PCB zamontować można metodą montażu przewlekanego lub powierzchniowego. W pierwszym przypadku wyprowadzenia elektryczne elementu przewlekane są przez gotowe otwory w płytce, a następnie lutowane ze strony przeciwnej. Druga technika polega na lutowaniu elementów z tej samej strony płytki, na której mają być zlokalizowane.

Produkcja płytek PCB w Polsce

Produkcja płytek PCB w Polsce nieustannie się zwiększa, co w dużym stopniu wynika ze wzrostu zapotrzebowania na elektronikę w wielu branżach. Ze względu na postępującą miniaturyzację, elementy te stają się także coraz bardziej skomplikowane technologicznie. Płytki drukowane są niezbędne do produkcji różnych komponentów elektroniki, których wytworzenie wymaga kompleksowego przygotowania. W początkowej fazie projektowane są prototypy, a następnie są odpowiednio optymalizowane pod kątem doboru metod produkcyjnych oraz stosowanych części. Po zatwierdzeniu wszystkich szczegółów odbywa się produkcja serii pilotażowej PCB i w konsekwencji docelowa produkcja seryjna.

Oferta LARS CO

Firma LARS CO jako doświadczony producent elektroniki zajmuje się profesjonalnym konstruowaniem płytek drukowanych, a także montażem podzespołów elektronicznych z ich wykorzystaniem. Z naszymi klientami współpracujemy kompleksowo, dbając o rzetelną realizację zamówień na każdym etapie. Przygotowujemy prototypy i serię pilotażową, a także terminowo przesyłamy każdy przetestowany pakiet. Podstawę naszej oferty stanowi głównie montaż kontraktowy, w którym wykorzystujemy komponenty najlepszej jakości. W zależności od projektu możemy zastosować również ich bardziej ekonomiczne oraz równie dobre zamienniki. Dobór elementów zawsze odbywa się przy wykorzystaniu dostarczonej specyfikacji BOM. W LARS CO posiadamy własną bazą zamienników w postaci nowoczesnego oprogramowania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zawsze zaproponować optymalne rozwiązania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty produkcji płytek drukowanych – PCB i nie tylko!

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszym firmowym blogu. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega montaż elementów elektronicznych na płytkach PCB? Sprawdź tekst o lutowaniu THT.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych