EN

BLOG

Montaż Elektroniki THT. Co warto wiedzieć?

Montaż THT

Montaż elektroniki THT (Through-Hole Technology) to metoda montażu elementów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego, czyli PCB (Printed Circuit Board). Podzespoły przystosowane do montowania przewlekanego posiadają wyprowadzenia w formie drutów, które na etapie prac przewleka się przez otwory w płytkach oraz lutuje do ścieżek przewodzących z drugiej strony płytki. Montaż ten przeprowadzić można zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Ofertę w zakresie montażu przewlekanego THT posiada firma LARS CO, jak również możliwość realizacji zlecenia w wysokim wolumenie techniką ręczną i automatyczną.

Spis treści
Montaż przewlekany
Przebieg
Nakładanie powłok ochronnych
Oferta LARS CO
Cennik

Poznaj przebieg montażu elektrycznego elementów THT

Montaż THT wykorzystywany jest w przypadku wielu elementów elektronicznych, które dysponują wyprowadzeniami przewlekanymi na drugą stronę płytki przez dedykowane otwory. Dotyczy to m.in. rezystorów, kondensatorów czy tranzystorów, czyli podzespołów stosowanych w przypadku bardzo wielu powszechnie produkowanych urządzeń. Przed montażem są one odpowiednio przygotowywane, a następnie obsadzane, lutowane i montowane na fali lutowniczej. W wielu przypadkach konieczna jest także obróbka kabli.

Montaż elektroniki THT – przebieg

Montaż elektroniki THT jest możliwy dzięki odpowiedniej budowie płytki PCB. Po stronie lutowania z wyprowadzeniami znajdują się obwódki wokół wywierconych otworów, czyli pola lutownicze. Prowadzą one do ścieżek na płytce drukowanej i wykonane są z materiału łatwego w lutowaniu, np. miedzi pokrytej cyną. Aby przylutować element, należy najpierw wyciąć obie nóżki i przyłożyć go przez dedykowane otwory. Po przylutowaniu elementów do padów lutowniczych, nadmiarowe nóżki są odcinane. Lutowanie selektywne może być przeprowadzone za pomocą technologii zgodnej z RoHS i wymaganiami Pb.

Nakładanie powłok ochronnych – montaż THT

Montaż elementów THT wymaga odpowiedniego zabezpieczenia obwodów elektronicznych przed wpływami środowiskowymi. Na tym etapie konieczne jest nałożenie specjalnych środków ochronnych, takich jak silikon czy lakier. Ten pierwszy skutecznie przytwierdza wyprowadzenia komponentów i chroni je przed przemieszczaniem się na skutek wibracji, a drugi aplikowany jest jako zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, wilgocią oraz uszkodzeniami elektronicznymi. Powłoki ochronne tworzy się także za pomocą lateksu czy żywic.

Płytka PCB

Montaż przewlekany THT w ofercie LARS CO. Co wpływa na cennik?

Montaż przewlekany THT oferuje firma LARS CO, która kieruje swoje usługi do producentów modułów sterujących oraz innych urządzeń wykorzystujących płytki PCB. Nabywamy wysokiej jakości komponenty w atrakcyjnej cenie, odpowiednio dostosowane do wymogów dostarczonej listy materiałowej. W oparciu o specyfikację BOM, jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni rodzaj elementów wchodzących na płytkę. Współpracujemy ze sprawdzonymi partnerami biznesowymi, co niweluje konieczność posiadania własnych linii produkcyjnych i daje nam elastyczność cenową i dużą przepustowość przy realizacji zleceń. LARS CO realizuje usługi dla klientów z wielu branż, na rynku polskim, europejskim i światowym.

Cennik – montaż elektroniki THT

Montaż elektroniki THT, zwany także lutowaniem THT realizujemy w wyjątkowo korzystnych cenach. W LARS CO koszty usług uzależnione są przede wszystkim od rodzaju zastosowanych produktów. Sposobem na oszczędność może być wybór wysokiej klasy zamienników dla elementów wymienionych w specyfikacji, które cechują się taką samą lub lepszą jakością. Stanowią one tańszą alternatywę dla komponentów oryginalnych wskazanych w BOM, a jednocześnie pozostają produktami o tych samych parametrach. Posiadamy samodzielnie przygotowaną bazę zamienników w formie unikalnego na rynku europejskim oprogramowania. Zachęcamy do skorzystania z oferty firmy LARS CO w zakresie montażu przewlekanego THT, a także zapraszamy do zapoznania się z innymi usługami. Jako producent elektroniki z wieloletnim doświadczeniem w branży oferujemy również m.in. projektowanie płytek PCB oraz ich produkcję.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych