EN

BLOG

Montaż SMD

Montaż SMD

Montaż elektroniki SMD (ang. Surface-Mount Devices) to sposób montażu odpowiednio przystosowanych komponentów elektronicznych, które umieszczane są na płytce z nadrukowanym obwodem. Elementy te posiadają nieduże rozmiary, a także wyposażane są w końcówki lutnicze w postaci kołnierzy obejmujących końce płaskiej obudowy. Z uwagi na niewielkie gabaryty fizyczne podzespołów, w porównaniu z obudową, końcówki lutnicze posiadają większe rozmiary. Szeroką ofertę w zakresie montażu powierzchniowego posiada firma LARS CO.

Spis treści
Montaż powierzchniowy
Przebieg montażu
Montaż THT
Oferta LARS CO
Cennik

Na czym polega montaż elektroniki SMD oraz SMD THT?

Jak wygląda montaż elektroniki SMD i THT? Montaż SMD znacząco automatyzuje procesy produkcyjne. Przyczynia się zarówno do miniaturyzacji urządzeń, jak i zwiększenia gęstości rozmieszczenia poszczególnych elementów. Komponenty da się zamontować po obu stronach płytki drukowanej, a niewielka impedancja połączeń wpływa na poprawę właściwości w przypadku wysokich częstotliwości. Ze względu na mniejszą masę elementów rozwiązanie to sprawdza się doskonale nawet w warunkach wibracji lub wstrząsów. Montaż elektroniki SMD przebiega bardzo szybko, przy jednocześnie stosunkowo niskich kosztach produkcyjnych poszczególnych komponentów.

Przebieg montażu elektroniki SMD

Montaż SMD w dużej mierze odbywa się automatycznie i przebiega wieloetapowo. Na początek wszystkie pola przewidzianego lutowania pokrywane są pastą lutowniczą, zawierającą lut oraz topnik. Na płytce umieszcza się następnie komponenty elektroniczne. W przypadku płytek dwustronnych elementy na stronie pierwszej mogą być uprzednio mocowane także klejem. Drukowana płyta z nałożonymi elementami trafia następnie do pieca, gdzie cyna i pasta lutownicza ulegają roztopieniu. Po wyjęciu i obniżeniu temperatury uzyskane spoiwo lutownicze krzepnie oraz zamienia się w trwałe połączenie elektryczne.

Montaż SMD THT

Montaż SMD THT (ang. Through-Hole Technology) jest sposobem przewlekanego mocowania elementów elektronicznych na płytce drukowanego obwodu. W tym przypadku podzespoły elektroniczne mają formę drutów, które są przewlekane przez otwory w płytkach oraz lutowane do ścieżek przewodzących po stronie przeciwnej płytki. Montaż SMD przewlekany wykonuje się automatycznie lub ręcznie, a lutowanie w produkcji seryjnej z reguły realizowane jest na fali.

Montaż elektroniki

Montaż elektroniki SMD w ofercie LARS CO. Co wpływa na cenę?

Montaż elektroniki SMD posiada w swojej ofercie firma LARS CO. Nasze usługi kierujemy do inwestorów zainteresowanych produkcją urządzeń wykorzystujących płytki PCB, np. modułów sterujących. Jesteśmy w stanie nabyć wymagane podzespoły w korzystnej cenie, ze sprawdzonych źródeł, a także zgodne z dostarczoną przez Ciebie specyfikacją BOM. LARS CO nie posiada własnych linii produkcyjnych, ale współpracuje ze sprawdzonymi partnerami biznesowymi w tym zakresie, co daje dużą elastyczność cenową, i możliwość realizacji dużych projektów. Z naszych usług korzystają najwięksi inwestorzy z różnych branż – zarówno w na rynku polskim i europejskim, jak i światowym.

Ceny za montaż SMD

W przypadku montażu elektroniki SMD zapewniamy także bardzo atrakcyjne ceny. Koszty naszych usług w dużym stopniu uzależnione są od rodzaju wybranych produktów. Na życzenie możemy bowiem znaleźć zamienniki do elementów zamieszczonych w specyfikacji, co przełoży się na znacznie korzystniejszą cenę przy zachowaniu takiej samej jakości urządzenia. Zamiennik nie jest bowiem produktem gorszym, a jedynie innym, czasem nawet lepszym i nowszym od oryginalnego elementu, wskazanego w BOM. Dysponujemy unikalnym na całym rynku europejskim oprogramowaniem, zawierającym samodzielnie przygotowaną bazę zamienników. Zapraszamy do skorzystania z usług LARS CO w zakresie montażu powierzchniowego SMD.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych